⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • NA RÓWNI POCHYŁEJ
  • NA RÓWNI POCHYŁEJ
  • NA RÓWNI POCHYŁEJ

 

NA RÓWNI POCHYŁEJ

Meth

film dokumentalny, USA, 2006, 52 min.

Metamfetamina to jeden z najgroźniejszych narkotyków. Silnie uzależnia i w bardzo szybkim tempie sieje spustoszenie w organizmie. Jej spożycie zwiększa się w zastraszającym tempie w USA, Europie i Azji.

Coraz większą falę uzależnień od metamfetaminy obserwuje się wśród amerykańskich gejów. Dwunastu homoseksualistów, w wieku od 20 do 50 lat, opowiada o "uroku" narkotyku, jego działaniu i próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jego popularność tak gwałtownie wzrasta. Według nich zależy to od ekstatycznych, zwalających z nóg emocji, poczucia wszechpotężnej siły i bycia władcą świata. Dochodzi do tego brak zahamowań i gigantyczny popęd seksualny. Kryształki metamfetaminy działają od 6 do 8 godzin, lecz bez kolejnego zastrzyku uprzednia euforia i radość zmieniają się w przerażającą, ciemną i pustą otchłań. Narkotyk ten zażywa się głównie podczas zamkniętych imprez gejowskich, na których sięga się po strzykawkę dla samej zabawy. Niestety później zabawa się kończy, a uzależnieni od metki (jak ją nazywają) zrobią dosłownie wszystko za najmniejszą działkę.

Najbliższe emisje

Reklama