⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

Galeria

  • NA NIEBIE, NA ZIEMI

 

NA NIEBIE, NA ZIEMI

NA NIEBIE, NA ZIEMI NA NIEBIE, NA ZIEMI NA NIEBIE, NA ZIEMI Maciej Cuske Polska 2007

reżyser: Maciej Cuske

film dokumentalny, Polska, 2007, 56 min.

W Wylatowie od wielu lat dzieją się rzeczy niezwykłe. Na okolicznych polach pojawiają się tajemnicze piktogramy, a na niebie można zauważyć dziwne światła, które zdecydowanie nie pochodzą od gwiazd czy samolotów. Czyżby był to sygnał istnienia pozaziemskich cywilizacji?

Odpowiedzi na to pytanie szukają rzesze ufologów, którzy z całego świata przybywają do Wylatowa. Jednym z pasjonatów jest Ireneusz Krokowski, główny bohater dokumentu Macieja Cuskego. Reżysera interesują nie tyle zjawiska paranormalne, co sam człowiek, który bezwzględnie pragnie dotrzeć do prawdy, głęboko w coś wierzy i potrafi zatracić się w swojej pasji. Człowiek, który popełnia błędy i czasem się myli, ale konsekwentnie podąża własną drogą.

U Cuskego opowieść o UFO stała się pretekstem do pokazania tego, jak ciekawa może być istota ludzka. Przedstawienie tego, co dziwne i niepoznawalne okazuje się być punktem wyjścia do pokazania niesamowitości, które kryją się w naszym zwykłym świecie. Kamera wrażliwa jest na najmniejszy szczegół otaczającej nas rzeczywistości, a piękne zdjęcia sugerują, że fascynujące mogą być nie tylko tajemnicze zjawiska z kosmosu, ale też to, co znajduje się na Ziemi, całkiem blisko nas.

Najbliższe emisje

Reklama