Filmy podobne

poniedziałek, 24.02 11:00
wtorek, 25.02 21:00
czwartek, 27.02 11:00
czwartek, 27.02 13:00
-
-

Galeria

  • NA KSIĘŻYC!
  • NA KSIĘŻYC!
  • NA KSIĘŻYC!
  • NA KSIĘŻYC!

Nauka i technika

NA KSIĘŻYC!

NA KSIĘŻYC! NA KSIĘŻYC! NA KSIĘŻYC! Laurent Lichtenstein Francja 2009

Nouvelle Lune

reżyser: Laurent Lichtenstein

film dokumentalny, Francja, 2009, 52 min.

Lato 2008. Załoga astronautów na kanadyjskiej wyspie Devon na Morzu Arktycznym przygotowuje się do wielkiej misji. Za jedenaście lat mają wziąć udział w projekcie przełomowym dla całej historii eksploracji kosmosu - budowie bazy na Księżycu.

Wyspa Devon nie tylko przypomina swą powierzchnią obce ciało astralne, ale ma także jedną wielką zaletę dla astronautów. Znajduje się na niej krater Haughtona, szerokie na ponad 20 km wgłębienie, pozostawione przed milionami lat przez uderzenie asteroidu. Przy swoim podobieństwie do księżycowego krateru Shackletona stanowi on idealne miejsce dla eksperymentów i treningów.

Dokument "Na Księżyc!" pozwala prześledzić przebieg wielkiego przedsięwzięcia, jakim są przygotowania do stworzenia tej pierwszej reduty ludzkości w kosmosie, której ukończenie planowane jest na grudzień 2019 roku. Wyspa Devon jest dziś miejscem, gdzie zaczyna spełniać się sen kosmonautów, naukowców i inżynierów, szykujących się do postawienia kolejnego gigantycznego kroku w niezbadaną przestrzeń.

Najbliższe emisje

Reklama