⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

czwartek, 1.10 11:25
piątek, 2.10 21:00
-
-

Galeria

  • Mr Jelly Belly. Król żelków
  • Mr Jelly Belly. Król żelków
  • Mr Jelly Belly. Król żelków

Biografie

Mr Jelly Belly. Król żelków

Mr Jelly Belly. Król żelków Mr Jelly Belly. Król żelków Mr Jelly Belly. Król żelków Costa Botes USA 2010

Candyman

reżyser: Costa Botes

film dokumentalny, USA, 2010, 51 min.

Dokument opowiadający dziwną, ale prawdziwą historię Davida Kleina, ekscentrycznego wynalazcy, który w 1976 roku doznał objawienia i wpadł na pomysł produkowania Jelly Beans - słodkich cukierków w kształcie małych fasolek, dostępnych w wielu smakach.

Pomysł Davida Kleina na odświeżenie "starych" produktów, jakimi były cukierki i żelki, był prosty - dodał do nich kolorowy barwnik i wypuścił w szokująco realistycznych smakach. Jelly Beans szybko zrewolucjonizowały rynek i stały się fenomenem popkultury. Ronald Reagan publicznie przyznał się, że uwielbia słodkości Davida i że pomogły mu rzucić palenie.. To dzięki temu prezydentowi Stanów Zjednoczonych Jelly Beans poleciały w kosmos w trakcie misji w 1983 roku jako niespodzianka dla astronautów. U szczytu popularności David Klein, z niezrozumiałych powodów, wycofał się i porzucił wszystko, na co tak ciężko pracował. Syn Davida, Bert, całe życie zastanawiał się, dlaczego ojciec nigdy nie był szczęśliwy. Po latach postanawia odkryć prawdę. Film Costy Botesa obnaża obie strony amerykańskiego snu. Opowiada o tym, jak zapomniany geniusz stracił swoje "magiczne fasolki", ale zachował duszę.

Najbliższe emisje

Reklama