⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

poniedziałek, 21.09 02:25
-
-

Nauka i technika

Mikroby atakują kosmos

Earth Attacks!

film dokumentalny, Francja, 2017, 52 min.

Czy ludzie powinni obawiać się obcych, czy to kosmos powinien obawiać się przybyszy z Ziemi? Co by było, gdyby okazało się, że misje badawcze przenoszą bakterie lądowe zdolne do przetrwania podróży? Pasjonujący i odkrywczy dokument o nieznanym aspekcie kosmonautyki.

Każda maszyna do eksploracji przestrzeni kosmicznej, zanim wyruszy w drogę, przechodzi przez całkowicie sterylne i doskonale uszczelnione laboratorium. Od lat 60-tych XX wieku ludzie starają się odkrywać obce życie, jednak istnieje ciągła obawa, że to życie, znajdujące się setki milionów kilometrów od Ziemi, nie jest tak naprawdę obce. Czy już zanieczyściliśmy Marsa, Saturn czy Jowisza naszymi odpornymi bakteriami, które mogłyby kolonizować całe planety? Im więcej czasu mija, tym odpowiedź wydaje się bardziej oczywista...

Najbliższe emisje

Reklama