⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

Mama i fasolowe ciasteczka

Mom and the Red Bean Cake

dokumentalny, Korea Północna, 2008, 52 min.

Trzyosobowa rodzina: 7-letnia dziewczynka, jej 5-letni brat oraz samotna matka. Jedno z nich choruje na raka. Matka.

7-letnia Eunseo niebawem zaczyna naukę w szkole podstawowej. 5-letni Honghyeon chodzi do przedszkola. Ich mama Jeongmi pracuje w sklepie i sprzedaje fasolowe ciasteczka. Sklep jest jedynym źródłem dochodów rodziny.
Jednak prawdziwym problemem jest trwająca od dwóch lat walka Jeongmi z rakiem. Lekarze usunęli 70% jej żołądka. Dlatego dzieci szczególnie dbają o mamę i to co robi oraz je. W dokumencie urzeka także troska z jaką rodzeństwo dba o siebie nawzajem. Jeongmi z jednej strony stara się wykształcić w dzieciach poczucie odpowiedzialności za siebie, ale także sama dokłada wszelkich starań, by zapewnić im szczęśliwe dzieciństwo.
Film jest niezwykłym studium siły woli, wynikającej z rodzicielskiej miłości. Ten poruszający film dostrzeżono w wielu krajach, a wśród wyróżnień dla niego znalazła się m.in. nagroda Emmy dla najlepszego dokumentu.

Film z cyklu: PORTRETY
Premiera: sobota, 10 marca 2012, godz. 21:45
Od lat dwunastu.

Najbliższe emisje

Reklama