⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • MALUCHY Z ZOO
  • MALUCHY Z ZOO

 

MALUCHY Z ZOO

Zoo Babies

reżyser: Andrea Lamb

film dokumentalny, Nowa Zelandia, 2002, 46 min.

Spojrzenie na ciążę, narodziny i okres niemowlęctwa w ogrodzie zoologicznym w Auckland oczami zwierząt i ich opiekunów.

Podstawowym celem działalności pracowników ogrodu zoologicznego i wolontariuszy jest podtrzymanie życia zagrożonych wymarciem gatunków w ich naturalnym środowisku. W nowozelandzkim ogrodzie zoologicznym w Auckland, na powierzchni 18,5 hektarów, przebywa ok. dwustu gatunków ptaków, ssaków, gadów i płazów. Każde z tych 1900 zwierząt jest poddane specjalnemu programowi Ministerstwa Edukacji. Każde z nich można zaadoptować na rok, przyczyniając się do ich ochrony oraz środowiska naturalnego, w którym żyją.

Film dokumentalny "Maluchy z zoo" jest historią sukcesów i niepowodzeń przy wychowywaniu małych żyraf, lwów, orangutanów, tygrysów, różowych flamingów oraz rodzimego, nowozelandzkiego żółwia. Twórcy ukazują, że za uroczymi mordkami tych małych zwierząt, kryją się poważne sygnały dotyczące ich zachowania. Okazuje się, że ich reakcje są łudząco podobne do reakcji małego człowieka, któremu nigdy dość opieki i miłości.

Najbliższe emisje

Reklama