⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • MALARIA - GORĄCZKOWA WOJNA
  • MALARIA - GORĄCZKOWA WOJNA
  • MALARIA - GORĄCZKOWA WOJNA
  • MALARIA - GORĄCZKOWA WOJNA
  • MALARIA - GORĄCZKOWA WOJNA

Nauka i technika

MALARIA - GORĄCZKOWA WOJNA

reżyser: Kevin Hull

film dokumentalny, Wlk. Brytania, 2005, 52 min.

O wojnie człowieka z malarią, chorobą, która każdego roku zabija miliony ludzi, a prognozy na kolejne lata mówią, że może być tylko gorzej.

Dokument pokazuje zmagania z malarią z perspektywy kilku bohaterskich postaci, z których każda wypowiedziała wojnę tej chorobie. Peter Kombo to włodarz miasteczka Kiagware w okręgu Kisii w Kenii. Wielu mieszkańców Kisii, głównie młodych, ciężko choruje, a Peter robi wszystko, by uzyskać pomoc od lokalnych władz. Bezskutecznie. Tymczasem na szczeblu światowym profesor Jeffrey Sachs stara się przekonać rządy, by łożyły więcej pieniędzy na walkę z malarią. Tym bardziej, że nieoczekiwanie wybucha epidemia malarii w Palm Beach County na Florydzie.

Również naukowcy nie ustają w bojach. Jednym z nich jest profesor Adrian Hill, kolejny bohater dokumentu, który od 10 lat ciężko pracuje nad szczepionką przeciwko malarii. Jednak każdy drobny sukces usuwa się w cień kolejnych niepowodzeń.

Najbliższe emisje

Reklama