⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • Magiczny Egipt
  • Magiczny Egipt

Nauka i technika

Magiczny Egipt

Paranormal Egypt

film dokumentalny, Wlk. Brytania, 2007, 45 min.

Egipt skrywa wiele tajemnic ze swej fascynującej przeszłości, ale jeszcze nigdy dotąd za ich odkrywanie nie zabierali się wspólnie historycy i jasnowidze. "Magiczny Egipt" to seria dokumentalna będąca oryginalnym połączeniem programu popularnonaukowego, kryminalnego dochodzenia i seansu spirytystycznego.

Tessa Dunlop jest historykiem, pracownikiem Uniwersytetu w Oxfordzie i prezenterką telewizyjną, Derek Acorah najsłynniejszym medium w Wielkiej Brytanii. Sławę przyniosły mu występy w telewizji, gdzie demonstrował umiejętność nawiązywania kontaktów ze światem nadprzyrodzonym. Aby zbadać największe zagadki z historii państwa faraonów para odwiedziła miejsca takie, jak Dolina Królów oraz grobowce Tutanchamona i Ramzesa III. Gdy Dunlop zgłębiała historię kraju nad Nilem, Acorah urządzał spirytystyczne sesje w świątyniach, muzeach i miejscach spoczynku najważniejszych postaci w dziejach Egiptu. Okazuje się, że informacje, których udzielił słynny faraon Tutanchamon, mogłyby zatrząść w posadach całym światem współczesnej archeologii! Obydwoje korzystali także ze wsparcia największych autorytetów akademickich w dziedzinie egiptologii, m.in. cenionego archeologa dr Zahi Awassa. Tak osobliwa metoda badawcza pozwoliła dwójce bohaterów na wgląd w historię kraju nad Nilem z całkiem nowej perspektywy.

Ośmioodcinkowy cykl "Magiczny Egipt" w atrakcyjnej i lekkiej formie przybliża starożytne dzieje Egiptu, nie stroniąc od pewnej dozy sensacji, opowieści o haniebnych spiskach, politycznych intrygach i morderstwach. Twórcy serii szukają rozwiązania tajemnic budowniczych piramid, badają, czy Tutanchamon został brutalnie zamordowany, czy zmarł młodo z naturalnych przyczyn, wyruszają na poszukiwanie miejsca spoczynku słynnego architekta Imhotepa, zastanawiają się, dlaczego imię Hatszepsut, najwybitniejszej kobiety-faraona zostało wymazane z historii, oraz czy Nefretete i Echnaton byli Beckhamami starożytnego Egiptu.

Najbliższe emisje

Reklama