⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

Galeria

  • Magiczne szkice Christiana Diora
  • Magiczne szkice Christiana Diora
  • Magiczne szkice Christiana Diora

Biografie

Magiczne szkice Christiana Diora

The Beginnings of Christian Dior

film dokumentalny, Francja, 2018, 52 min.

Christian Dior - geniusz rysunku, wizjoner mody, lifestyle'u, kultury i obyczajów. Podbił świat mody swoją pierwszą, legendarną kolekcją z 1947 roku.

Film przedstawia jego nieznane dotąd szkicowniki z hipnotyzującymi rysunkami oraz nagrania filmowe i audio z francuskim projektantem. W tle widzowie zobaczą znawców mody oraz największe gwiazdy popkultury, wierne jego stylowi. Kolekcje Christiana Diora podbiły świat mody w latach 50. Projektował sukienki, których wykonanie wymagało wykorzystania dużej ilości materiału, a jednym z ich elementów był gorset. Jego koncepcje były w sprzeczności z powojennymi realiami - kobiety zostały właśnie wyzwolone z gorsetu i wciąż zmagano się z brakiem tkanin. Mimo tego nieco kontrowersyjnego podejścia, nikt nie mógł oprzeć się jego obłędnym i podkreślającym kobiecą sylwetkę projektom. Narysował wszystkie swoje sukienki. Szkice przechowywane są w nieskazitelnym stanie w paryskim skarbcu. Chistian Dior co sezon na nowo odkrywał kobiecą sylwetkę. Stał się prawdziwym dyktatorem mody, świat z niecierpliwością czekał na każdą jego kolejną wizję. Był też geniuszem biznesu - jego dom mody rozwijał się w zaskakującym tempie. Tak intensywny tryb życia okazał się dla niego zbyt wyczerpujący. Christian Dior zmarł w 1957 rok na atak serca. Cieszył się swoim sukcesem tylko przez dziesięć lat, ale jego dziedzictwo jest nadal żywe.

Najbliższe emisje

Reklama