⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • Magda, miłość i rak

 

Magda, miłość i rak

Magda, miłość i rak Magda, miłość i rak Magda, miłość i rak Alina Mrowińska Polska 2009

reżyser: Alina Mrowińska

film dokumentalny, Polska, 2009, 52 min.

Miłość do ukochanego mężczyzny oraz syna, a także olbrzymia chęć do życia - oto co można zobaczyć w oczach Magdy Prokopowicz, kobiety która wygrała walkę z rakiem.

W 2005 roku u Magdy zdiagnozowano obustronny złośliwy nowotwór piersi. Miała wtedy 27 lat. W tym samym czasie kobieta poznała Bartka, znanego operatora filmowego. Kiedy oboje dowiedzieli się o chorobie postanowili walczyć. Magda próbowała różnych, nawet niekonwencjonalnych, metod leczenia. Lekarze stwierdzili, że bez mastektomii, czyli operacji usunięcia piersi dziewczyna może niedługo umrzeć. Magda wstrzymywała się z decyzją, aż do momentu kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży. Lekarze jednak zasugerowali aborcję. Napełniona nową energią, w trzecim miesiącu ciąży poddała się usunięciu obu piersi. Koniec męczącej i wyniszczającej chemioterapii zbiegł się z narodzinami Leosia. Ale to nie był koniec problemów.
Film "Magda, miłość i rak" jest poruszającą i motywującą historią o walce o prawo do życia. Dokument to zapis najtrudniejszego etapu życia Magdy Prokopowicz, założycielki fundacji Rak'n'Roll.

Najbliższe emisje

Reklama