⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Szok Dok

Mafia z Corleone

Corleone: Mafia and Blood

film dokumentalny, Francja, 2018, 2x70 min.

Dokument jest przekrojowym oraz błyskotliwym spojrzeniem na historię małego sycylijskiego miasteczka, w którym to narodził się najbardziej brutalny porządek mafijny na świecie, mafia z Corleone.

W maju 1992 roku wybuchła autostrada w pobliżu Palermo na Sycylii, w wypadku zginął sędzia Falcone, a także kilka osób z jego wewnętrznego otoczenia. To wydarzenie było punktem kulminacyjnym w wojnie między państwem włoskim, a morderczą mafią Cosa Nostra. Głośne morderstwo doprowadziło do ostatecznego pościgu za Toto Riiną, mafijnym bossem, za którym władze uganiały się już od 25 lat. Z dokumentu dowiemy się skąd wzięła się Cosa Nostra, dlaczego była tak skuteczna oraz jak wyglądało jej rozbicie. Odsiana od mitów, bynajmniej romantyczna historia morderców, którzy zawładnęli połową Włoch.

Najbliższe emisje

Reklama