⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

MAFIA PRZED SĄDEM

MAFIA PRZED SĄDEM MAFIA PRZED SĄDEM MAFIA PRZED SĄDEM Marco Turco Włochy/Francja 2005

Excellent Cadavers

reżyser: Marco Turco

film dokumentalny, Włochy/Francja, 2005, 69 min.

Sycylia jest areną krwawej wojny domowej - przekonują autorzy filmu. Jedna strona konfliktu to tamtejsza mafia, drugą stanowią tysiące odważnych ludzi - prokuratorów, sędziów, miejscowych polityków oraz zwyczajnych mężczyzn i kobiet.

Organizacja mafijna na Sycylii rozwija się od XIX wieku, ale największe wpływy osiągnęła na przełomie lat 80-tych i 90-tych minionego wieku. Kulminacją tamtego okresu były głośne zamachy na dwóch znanych z nieprzejednanej postawy sędziów śledczych - Giovanniego Falcone'a i Paola Borsellino. Wielu wpływowych włoskich polityków od dawna popiera przestępczą stronę sycylijskiego konfliktu i dosłownie wystawia działaczy antymafijnych pod lufy karabinów mafiosów. "Mafia przed sądem" to wnikliwe studium historii włoskiej mafii oraz analiza niepokojących związków, które łączą ją ze światem tamtejszej polityki.

Najbliższe emisje

Reklama