⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • MADRYT. 11 MARCA
  • MADRYT. 11 MARCA
  • MADRYT. 11 MARCA
  • MADRYT. 11 MARCA

Historia

MADRYT. 11 MARCA

Madrid 11 M: Todos Ibamos en Ese Tren

film dokumentalny, Hiszpania, 2004, 120 min.

Zamach terrorystyczny w Madrycie z 11 marca 2004 roku.

11 marca 2004 roku Madryt zaatakowali islamscy terroryści. Przeprowadzili zamach w wagonach podmiejskich linii kolejowych, zmierzających do centrum miasta. Zginęło około 200 osób, a ponad 2000 zostało rannych.

Grupa reżyserów filmowych wniknęła głębiej w problem niż autorzy sensacyjnych materiałów prasowych z 1-szej strony. Pokazali wielość punktów widzenia, czego rezultatem jest ich wspólny film, złożony z 27 krótkometrażowych dokumentów. Został poświęcony pamięci ofiar ataku, zrealizowany w solidarności z nimi i ich bliskimi, ukazujący skutki terroryzmu oraz broniący wartości demokratycznych i wolności. Wypowiadają się osoby, które przeżyły wybuchy, lecz straciły wzrok, rodzina, która "umiera ze strachu" w oczekiwaniu na wiadomość, czy ich ojciec żyje czy nie, osoby urodzone 11 marca czy "niewidzialne" ofiary, czyli nielegalni imigranci.

Najbliższe emisje

Reklama