⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

MADONNA. DZIKI ANIOŁ

Madonna: Wild Angel

film dokumentalny, USA, 2007, 50 min.

"Jestem twarda, ambitna i dokładnie wiem, czego chcę. Jeśli to sprawia, że jestem suką, to w porządku" - te słowa Madonny mówią bardzo wiele o jej nieustępliwym charakterze. W dużej mierze dzięki niemu stała się największą kobiecą gwiazdą w historii muzyki.

Louise Veronica Ciccone nigdy nie ukrywała, że chce zostać artystką wszech czasów. Przez ponad dwie dekady nagrywała płyty przełomowe dla muzyki pop i wprawiała publiczność w osłupienie za sprawą tekstów, wideoklipów, występów scenicznych i ról filmowych. Jej ciężka praca i umiejętność zmiany wizerunku, wsparte znakomitym marketingiem i opanowaną do perfekcji sztuką prowokacji zapewniły 51-letniej dziś wokalistce status międzynarodowej gwiazdy.

Początki jej kariery nie należały do łatwych. Urodziła się 16 sierpnia 1958 roku w małej miejscowości Bay City w stanie Michigan. Była jednym z sześciorga dzieci potomka włoskich emigrantów - inżyniera w zakładach samochodowych Chryslera. Jej matka, pochodząca z frankofońskiej części Kanady, zmarła na raka piersi, gdy Madonna miała zaledwie 5 lat. W tej tragedii artystka upatruje jeden z powodów, dla których uparcie dąży do celu, żądna zaspokoić powstałe w niej wówczas poczucie tęsknoty.

Dzisiaj Madonna jest niekwestionowaną królową popu. Nagrała 11 albumów studyjnych, które na całym świecie rozeszły się w astronomicznym nakładzie 200 milionów egzemplarzy. Ostatni z nich, wydany przed rokiem "Hard Candy", z miejsca zawędrował na pierwsze miejsca listy sprzedaży w 37 krajach. Mimo tak znakomitych notowań Madonna nigdy nie przestała prowokować, czego dowodem były kontrowersje otaczające jej niedawny polski występ.

Film "Madonna. Dziki anioł" śledzi ścieżki kariery Madonny - od dorastania w małym mieście i edukacji w szkole baletowej, do bezprecedensowych sukcesów komercyjnych i artystycznych. Twórcy dokumentu przeprowadzili szereg wywiadów z ludźmi, którzy wspierali artystkę w różnych etapach jej kariery oraz dziennikarzami z obu stron Atlantyku i DJ'ami. Na ekranie zobaczyć można także fragmenty teledysków oraz liczne nagrania z jej występów, m.in. z trasy koncertowej Confessions Tour, która w roku 2006 przyniosła blisko 200 milionów dolarów zysku. Ten film to historia dzikiego anioła, który stał się królową popu.

Najbliższe emisje

Reklama