⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Biografie

Madoff - arcyoszust z Wall Street

Bernard Madoff, the Great Pretender

film dokumentalny, Francja, 2017, 60 min.

"Madoff - arcyoszust z Wall Street" to opowieść o wielkim oszuście, amerykańskim finansiście, który został skazany na 150 lat więzienia za stworzenie piramidy finansowej w której poszkodowanych zostało ok. 13,5 tys. indywidualnych inwestorów i organizacji.

12 grudnia 2008 r. Bernard Madoff zostaje zatrzymany przez FBI za największe oszustwo w historii finansów. Ten przestępca zdefraudował 65 miliardów dolarów i resztę swojego życia ma spędzić w więzieniu. Jego gigantyczne oszustwo trwało ponad 20 lat i angażowało dziesiątki osób, które tak jak jego żona oraz dwójka synów były nieświadome, tego co się działo. Ekskluzywne wywiady z jego bliskimi krewnymi i ekspertami z Harvardu i New York University rzuciły światło na tę zagadkową postać, która przewróciła Wall Street do góry nogami. Od wielkiego obrazu po nieznane szczegóły, przygotuj się na wejście do umysłu najsłynniejszego oszusta finansowego wszech czasów.

Najbliższe emisje

Reklama