⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

Maciej Zimiński

Maciej Zimiński Maciej Zimiński Maciej Zimiński Sławomir W. Malinowski Polska 2009

reżyser: Sławomir W. Malinowski

film dokumentalny, Polska, 2009, 48 min.

"Maciej Zimiński" to jeden z 9 filmów o najlepszych programach dla dziewcząt i chłopców w historii polskiej telewizji, takich jak "Zwierzyniec", "Klub Pancernych", "Ekran z Bratkiem", "Niewidzialna Ręka" czy "Latający Holender".

"Maciej Zimiński" - dziennikarz, prezenter telewizyjny, autor książek i piosenek dla dzieci. Był twórcą programów telewizyjnych, które na trwałe zapisały się w pamięci widzów i inspirowały do bezinteresownego działania. Do takich należały tworzone w ramach "Telewizji Dziewcząt i Chłopców": "Niewidzialna Ręka", "Latający Holender", "Zwierzyniec", "Klub Pancernych" i "Ekran z Bratkiem". Film jemu poświęcony opowiada o osobie oddanej dzieciom, skromnej, pełnej szacunku dla innych, wierzącej w dobroć. Przedstawia ciekawe życie człowieka, życie pełne przypadków i szczęśliwych zbiegów okoliczności, które m.in. doprowadziły go do przyjaźni z księciem Reinierem i księżną Grace Kelly. Dzięki Maciejowi Zimińskiemu zrealizowany został kilkadziesiąt lat temu "Miś Uszatek". Dzisiaj te krótkie, ciepłe filmy opowiadane głosem niezapomnianego Mieczysława Czechowicza, nic nie straciły ze swej atrakcyjności i są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia najmłodszych. Zaś w Japonii biją rekordy popularności do tego stopnia, że w całym Kraju Kwitnącej Wiśni powstają fan kluby rezolutnego Uszatka.

CZYTAJ BLOGI PODRÓŻNICZE PLANETE+

Najbliższe emisje

Reklama