⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

Macho po godzinach

Macho po godzinach Macho po godzinach Macho po godzinach Mika Ronkainen Niemcy/Finlandia 2009

Freetime Machos

reżyser: Mika Ronkainen

film dokumentalny, Niemcy/Finlandia, 2009, 52 min.

Matti uszkodził sobie mały palec podczas meczu rugby. Chłopak ledwo wytrzymuje ból, ale koledzy z drużyny robią sobie z nieszczęśliwca żarty. Przecież prawdziwy mężczyzna powinien złamać nogę lub rękę, a nie skręcić sobie palec!

Drużynie z fińskiego Oulu zagląda w oczy widmo relegacji z drugiej ligi rugby. Angielski trener ekipy, Roger, który do Finlandii trafił jako inżynier na kontrakcie z Nokią, nie daje za wygraną, mimo że jego podopieczni potrafią wpędzić go w depresję. Najlepszy zawodnik, a zarazem prezes klubu, Mikko ma coraz mniej czasu, bo absorbują go sprawy prywatne, jego kompan Tuomo nienawidzi maskotki drużyny, którą jest nadmuchiwana sex-lalka, a kiedy do drużyny dołącza... hiszpańska studentka, okazuje się ona lepszym rugbystą od rosłych Finów. Wkrótce przyjaźń i wytrzymałość graczy z najdalej na świecie położonego na północ klubu rugby zostaną wystawione na próbę, przy której zwichnięte palce wydadzą się niewinną igraszką.
"Macho po godzinach" to nieodparcie zabawna opowieść z życia grupy przyjaciół wychowanych w kulturze, w której prędzej powinno się umrzeć, niż przyznać do słabości. "Emocjonująca i komiczna podróż przez świat współczesnego samca" - jak ujął to recenzent New York Magazine.

Najbliższe emisje

Reklama