⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

Galeria

  • Luwr - więcej niż muzeum
  • Luwr - więcej niż muzeum
  • Luwr - więcej niż muzeum

Historia

Luwr - więcej niż muzeum

The Louvre, Building a Symbol

film dokumentalny, Francja, 2019, 52 min.

Dokument "Luwr - więcej niż muzeum" jest spojrzeniem za kulisy tego, co przez prawie osiemset lat było jedną z głównych rezydencji francuskich królów i cesarzy, a obecnie jest ikoną nie tylko Paryża, ale także całej Francji.

Każdy chyba kojarzy charakterystyczną piramidę Luwru, która od momentu powstania była przedmiotem kontrowersji, a jednak szybko stała się kolejną osobliwością muzeum. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że jest wykonana z 95 ton stali, 105 ton aluminiowych ram i 673 szklanych diamentów. Pałac Luwru corocznie odwiedza 10 milionów turystów, posiada on 14 kilometrów korytarzy i sal oraz mieści 10 tysięcy dzieł sztuki. Dokument przedstawia nam tę niesamowitą budowlę od strony architektonicznej. Dzięki zastosowaniu techniki trójwymiarowego obrazu oraz ujęciom z drona, będziemy krok po kroku śledzić kolejne etapy powstawania budynku, projektowanego przez największych ówczesnych architektów.

Najbliższe emisje

Reklama