Filmy podobne

czwartek, 14.12 22:00
piątek, 15.12 02:10
niedziela, 17.12 17:55
-
-

Historia

Let's Dance!

Let's Dance! Let's Dance! Let's Dance! Olivier Lemaire Francja 2013

Let's Dance!.

reżyser: Olivier Lemaire

miniseria dokumentalna, Francja, 2013, 3x52 min.

Bardzo różne oblicza współczesnego tańca - od najbardziej klasycznych po najbardziej ekstrawaganckie.

Trzyodcinkowa miniseria "Let's Dance!" opowiada historię tańca w XX wieku. Nie lekceważąc żadnego ze stylów, od klasyki, przez hip-hop i kabaret reżyser opowiada o pracy tancerzy i choreografów. Każdy z odcinków poświęcony jest innemu zagadnieniu. Wszystkie omawiają taniec w szerszym kontekście kulturowym i społecznym.

Pierwszy odcinek skupia się na najważniejszej dla każdego tańczącego części ciała, czyli stopie. To w niej kryje się wirtuozeria ruchu, od niej zależy moc i elegancja tańca. W zależności od stylu choreografie wykonuje się na bosaka, w baletkach, na obcasach lub w obuwiu sportowym.

W drugim odcinku reżyser porusza temat nagości, która dziś już zdaje się nikogo nie oburzać. Artyści podkreślają, że pokazanie nagiego ciała nigdy nie jest celem samym w sobie. Zrzucenie ubrań zawsze jest narzędziem do opowiedzenia konkretnej historii.

Ostatnia część serii opowiada o niedoskonałościach ciała. Profesjonalni tancerze i choreografowie zwykle są młodzi, ich ciała są smukłe i muskularne - tak idealne, że aż czasem nierealne. W XX wieku w świat tańca wkroczyli ludzie dalecy od ideału, starsi, przy kości lub niepełnosprawni. Ich ciała opowiadają osobiste historię, które wzbogacają spektakl taneczny.

Najbliższe emisje

Reklama