⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

Galeria

  • Legendarne plaże lat 60.
  • Legendarne plaże lat 60.
  • Legendarne plaże lat 60.
  • Legendarne plaże lat 60.
  • Legendarne plaże lat 60.
  • Legendarne plaże lat 60.
  • Legendarne plaże lat 60.
  • Legendarne plaże lat 60.
  • Legendarne plaże lat 60.

 

Legendarne plaże lat 60.

Legendarne plaże lat 60. Legendarne plaże lat 60. Legendarne plaże lat 60. Samuel Lajus, Emmanuelle Nobécourt, Emmanuel Blanchard Francja 2010

Les plages des sixties

reżyser: Samuel Lajus, Emmanuelle Nobécourt, Emmanuel Blanchard

film dokumentalny, Francja, 2010, 5x42 min.

Paparazzi w pełnej gotowości, starające się zachować anonimowość gwiazdy w przeciwsłonecznych okularach, dziarscy surferzy, blondwłose piękności w kostiumach bikini... Lata 60. sprawiły, że najbardziej znane plaże stały się miejscem kreowania nowego stylu życia.

Jeżeli poprzedzająca je dekada wyznawała kult trzech "S" - sea, sand & sun (morze, piasek i słońce), czasy rewolucji obyczajowej dołożyły do tej wyliczanki czwarte - sex.

Od Copacabany przez Capri, Malibu i Daytona Beach aż po Saint-Tropez, twórcy dokumentalnej serii "Legendarne plaże lat 60." zabierają widza w niezwykłą podróż, ukazującą splendor i dolce vita pobudzającej zmysły dekady wolności.
Copacabana - brazylijski raj zaludniony przez bogów futbolu i plażowiczki wystawiające wdzięki na działanie słonecznych promieni. Tutaj karnawał nigdy się nie kończy, a dźwięki bossa novy nie milkną. Dla świata Zachodu Copacabanę odkryła Brigitte Bardot. I od tamtego czasu brazylijski czar nie przestaje uwodzić.>br/> Malibu i Santa Cruz - deski surfingowe, opalone na brąz najpiękniejsze dziewczyny w bikini i dźwięki piosenek Beach Boys. To właśnie na amerykańskich plażach narodziła się cała kultura surf, która wywarła tak wielki wpływ na muzykę i film.
Saint Tropez - aż do czasu kasowego przeboju kinowego "I bóg stworzył kobietę" ten mały nadmorski kurort pozostawał na uboczu ruchu turystycznego. Nagle jednak wschodząca gwiazda Brigitte Bardot rozświetliła swym blaskiem uroki także tego francuskiego miasteczka.
Capri - luksus, elegancja i unoszące się w powietrzu erotyczne napięcie. To tutaj w latach 60. bawili się Richard Burton, Gina Lolobrigida, Faye Dunaway, Audrey Hepburn oraz prawdziwa muza tego miejsca, Sophia Loren.
Daytona Beach - dla wielu wolność łączy się z szybkością. W Daytona można więc podziwiać plażowe wyścigi samochodów. Ten zakątek Ameryki jest prawdziwą, rozsławioną przez Steve'a McQueena świątynią kultu czterech kółek.

Aby zrekonstruować nastrój siódmej dekady, twórcy cyklu przetrząsnęli gigantyczne archiwum filmów, nagrań, zdjęć, okładek magazynów... W połączeniu z efektowną ścieżką dźwiękową obrazy z "Legendarnych plaż lat 60." pozwolą widzom zakosztować atmosfery epoki i zbliżyć się do miejsc, których nazwy stały się synonimem wypoczynku przez wielkie "W".

Film z cyklu: SPOŁECZEŃSTWO

Wyspa dla wybrańców (1/5)
Saint Tropez. Bardot, czyli powiew rewolucji (2/5)
Copacabana. W rytmie bossa novy (3/5)
Daytona. Szybkość, piasek i słońce (4/5)
Malibu. Więcej niż surfing (5/5)

Najbliższe emisje

Reklama