⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • LED ZEPPELIN. ŹRÓDŁA INSPIRACJI
  • LED ZEPPELIN. ŹRÓDŁA INSPIRACJI

 

LED ZEPPELIN. ŹRÓDŁA INSPIRACJI

LED ZEPPELIN. ŹRÓDŁA INSPIRACJI LED ZEPPELIN. ŹRÓDŁA INSPIRACJI LED ZEPPELIN. ŹRÓDŁA INSPIRACJI Stephen Gammond Wielka Brytania 2007

Led Zeppelin. Down the Tracks

reżyser: Stephen Gammond

film dokumentalny, Wielka Brytania, 2007, 50 min.

O wpływie, jaki Led Zeppelin wywarło na współczesną muzykę powiedziano już niemal wszystko. Dla odmiany ten film opowiada o nieprzebranych źródłach inspiracji, z jakich czerpali członkowie legendy hard rocka.

Powstała w 1968 roku w Londynie, grupa kierowana przez znakomitego gitarzystę Jimmy'ego Page'a, dokonała niejednego przewrotu w muzyce rockowej. Nowatorska, porywająca twórczość Led Zeppelin nie powstała jednak w próżni. Dokument "Led Zeppelin. Źródła inspiracji" traktuje o korzeniach słynnej formacji, których twórcy filmu doszukują się w bluesie, rock 'n' rollu, folku i... prozie J.R.R. Tolkiena. Odkrywając na nowo źródła inspiracji Page'a i spółki, wybrali się z kamerą na wyprawę do delty Missisippi oraz kilku innych miejsc, w których rodziła się ich ponadczasowa muzyka.

Najbliższe emisje

Reklama