⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • LAMBRETTA. DRUGA STRONA CUDU GOSPODARCZEGO
  • LAMBRETTA. DRUGA STRONA CUDU GOSPODARCZEGO

Nauka i technika

LAMBRETTA. DRUGA STRONA CUDU GOSPODARCZEGO

LAMBRETTA. DRUGA STRONA CUDU GOSPODARCZEGO LAMBRETTA. DRUGA STRONA CUDU GOSPODARCZEGO LAMBRETTA. DRUGA STRONA CUDU GOSPODARCZEGO Enrico Settimi Włochy 2008

Lambretta

reżyser: Enrico Settimi

film dokumentalny, Włochy, 2008, 53 min.

Lambretta przez lata stanowiła synonim włoskiego stylu, szyku i funkcjonalności. Historia tej legendarnej marki skuterów, rozsławionych przez angielskich modsów w latach 60. i 70., jest zarazem pełną wzlotów i upadków opowieścią o współczesnej Italii.

Na przełomie lat 1946-47 Włochy podnosiły się z wojennych gruzów. Symbolami dynamicznej industrializacji i odzyskanej witalności kraju stały się dwie marki skuterów - Lambretta i Vespa. Te małe pojazdy zrewolucjonizowały nie tylko transport, ale i życie społeczne. Skończyła się era drogich samochodów. W dobie rozwoju klasy średniej skuter stał się ukochanym środkiem przemieszczania się Włochów. Każdy mógł dzięki niemu zakosztować szybkości i wolności, wyprawić się na plażę lub zadawać szyku pod modnymi klubami wielkich miast.

Dokument "Lambretta. Druga strona cudu gospodarczego" jest opowieścią o przełomie, jaki był udziałem Lambretty - małego wielkiego wehikułu, który przeszedł do legendy.

Najbliższe emisje

Reklama