Galeria

  • Lady Gaga. Cekin po cekinie
  • Lady Gaga. Cekin po cekinie
  • Lady Gaga. Cekin po cekinie
  • Lady Gaga. Cekin po cekinie
  • Lady Gaga. Cekin po cekinie
  • Lady Gaga. Cekin po cekinie
  • Lady Gaga. Cekin po cekinie

 

Lady Gaga. Cekin po cekinie

Lady Gaga. Cekin po cekinie Lady Gaga. Cekin po cekinie Lady Gaga. Cekin po cekinie Sofia Anderson Wielka Brytania 2010

Lady Gaga: One Sequin at a Time

reżyser: Sofia Anderson

film dokumentalny, Wielka Brytania, 2010, 52 min.

"Uważam, że jest wspaniała, przywróciła muzyce buńczuczność. Ma w sobie pewną dozę szaleństwa" - taką opinię wygłasza o niej sam Ozzy Osbourne. W krótkim czasie ta tajemnicza dziewczyna z Nowego Jorku stała się ikoną mody, największą divą muzyki pop, a także bodaj najbardziej kontrowersyjną postacią showbiznesu. Oto szczery i pozbawiony cenzury portret Lady Gagi, pierwszej wielkiej gwiazdy ery cyfrowej.

Nazwisko Stefani Joanne Angelina Germanotta raczej mało komu mówi cokolwiek. Sceniczny pseudonim Lady Gaga kojarzą jednak ludzie na całym świecie. Trzy płyty ekscentrycznej wokalistki sprzedały się w wielomilionowym nakładzie, wynosząc ich autorkę na sam szczyt list przebojów. Już debiutancki singiel Lady Gagi, "Just Dance", zanotował w kwietniu 2008 roku wielki sukces komercyjny, pokrywając się sześciokrotną platyną w USA i Kanadzie. Kolejny, "Pokerface", znalazł prawie dziesięć milionów nabywców na całym świecie, wpraszając się na listę ponadczasowych bestsellerów. Gwiazda enigmatycznej blondynki rozbłysła nagle wielkim blaskiem.
Mogło się wydawać, że Lady Gaga pojawiła się znikąd. Ona jednak ciężko pracowała na swój sukces, od dziecka zdradzając talent muzyczny i smykałkę do występów przed publiką. Trafiwszy ze swym debiutem we właściwy czas, przyjęła na siebie rolę dostarczycielki chwytliwych, tanecznych, znakomicie wyprodukowanych piosenek. Media mogły także debatować nad jej ekscentrycznymi kreacjami i pełnymi przepychu występami scenicznymi. "Wolałabym umrzeć, niż pozwolić, by moi fani nie widzieli mnie w butach na wysokim obcasie" - przyznawała w wywiadach. Lady Gagę okrzyknięto "Madonną XXI wieku", choć wiele wskazuje na to, iż przyćmi osiągnięcia swojej poprzedniczki.

Dokument "Lady Gaga. Cekin po cekinie" to opowieść o drodze do sławy i wpływie, jaki supergwiazda pop zdążyła już wywrzeć na współczesną popkulturę. Nagrania zza kulis, fragmenty koncertów oraz wypowiedzi takich postaci jak Michael Bolton, Helia Phoenix (biografka Lady Gagi), członkinie The Pussycat Dolls, producent muzyczny RedOne, Boy George, Akon, Ozzy Osbourne oraz sama Lady Gaga, składają się na portret artystki, jakiemu dotąd nie mieliście okazji się przyjrzeć. Przed wami prawdziwa osoba, skryta za błyszczącymi kostiumami i pełną splendoru kreacją.

Najbliższe emisje

Reklama