⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

KASZALOTY. TAJEMNICE WIELKIEJ CZERNI

Cachalots, les secrets du grand noir

reżyser: Bertrand Loyer

film dokumentalny, Francja, 2005, 52 min.

Niegdyś zagrażali im ludzie zbrojni w harpuny, dziś niebezpieczeństwo stanowią rybackie sieci. Kaszaloty z Oceanu Indyjskiego walczą o życie w stale zmieniających się warunkach.

W wodach otaczających Wyspy Crozeta żyje kilka klanów tych zadziwiających waleni. Przez ponad 7 lat ekipa francuskich filmowców starała się pozyskać zaufanie miejscowych władz i rybaków, aby zrealizować wielkie przedsięwzięcie - film o prywatnym życiu kaszalotów. Wreszcie, z wykorzystaniem zaawansowanej technologii do robienia zdjęć podwodnych, w ekstremalnych warunkach mórz południowych, zrealizowany został niezwykły obraz o tych potężnych ssakach. Twórcy przedstawiają, jak działa prywatny, naturalny sonar kaszalotów, śledzą ich rywalizację z orkami, pokazują zadziwiający świat morskich stworzeń, które żyją obok kaszalotów oraz zagrożenia ze strony ludzi, z jakimi muszą się mierzyć.

Najbliższe emisje

Reklama