⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

Galeria

  • KASSIM. SEN BOKSERA
  • KASSIM. SEN BOKSERA
  • KASSIM. SEN BOKSERA
  • KASSIM. SEN BOKSERA
  • KASSIM. SEN BOKSERA
  • KASSIM. SEN BOKSERA
  • KASSIM. SEN BOKSERA

 

KASSIM. SEN BOKSERA

KASSIM. SEN BOKSERA KASSIM. SEN BOKSERA KASSIM. SEN BOKSERA Kief Davidson USA 2008

Kassim. The dream

reżyser: Kief Davidson

film dokumentalny, USA, 2008, 87 min.

Jako mały chłopiec został zmuszony do uczestnictwa w przerażających zbrodniach. Kassim Ouma zdołał wyrwać się z piekła wojny za sprawą sportu, ale demony przeszłości wciąż nawiedzają pochodzącego z Ugandy boksera.

W ogarniętej konfliktem Ugandzie powstańcza armia wcielała w swe szeregi dzieci, aby od najmłodszego wieku uczyć je zabijania i tortur. Urodzony w biednej, wielodzietnej rodzinie Kassim Ouma został uprowadzony ze szkolnej klasy, kiedy miał zaledwie 6 lat. W wojskowym mundurze brał udział w brutalnych mordach, których wspomnienia prześladują go po dziś dzień. Ucieczką od koszmaru wojny był dla Kassima boks. Za sprawą niedoszłej wyprawy ugandyjskiej kadry pięściarzy-amatorów do USA, mężczyzna, mając wizę amerykańską, postanowił uciec z Afryki. Początkowo bezdomny i przerażony, zaczął oswajać się z nową rzeczywistością. Odnotowując kolejne sukcesy w boksie, sięgnął wreszcie po tytuł mistrza świata w wadze junior średniej.
Dziś Kassim ma 30 lat. Bardziej niż sukcesami sportowymi przejmuje się losem swojej rodziny w starym kraju, z którą chciałby spotkać się po latach rozłąki. Aby do tego doszło, uciekinier z Ugandy musi liczyć na ułaskawienie przez rząd - ten sam, który odpowiedzialny jest za odebranie mu młodości.
Film "Kassim. Sen boksera" Kiefa Davidsona został obsypany licznymi nagrodami m.in.: Documentary Award i Nagrodą Publiczności na AFI Fest 2008, DOC U! Award na IDFA 2008 i SILVERDOCS Award na Silverdocs Documentary Festival 2008.

Najbliższe emisje

Reklama