⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Historia

KAROL I CAMILLA

Charles & Camilla

reżyser: Charles Bruce

film dokumentalny, Wlk. Brytania, 2003, 52 min.

Historia przemiany znienawidzonej Camilli Parker Bowles w akceptowaną przez Brytyjczyków towarzyszkę życia następcy tronu.

Ślub księcia Karola z Dianą Spencer 29 lipca 1981 roku w Katedrze św. Pawła w Londynie oglądały miliony widzów na całym świecie. Następnie cały świat śledził z zapartym tchem narodziny dwóch synów, bulimię Księżnej Walii, zdrady jego i jej oraz w końcu rozpad małżeństwa. Większość Brytyjczyków za taki stan rzeczy obwiniała księcia Karola oraz Camillę Parker Bowles - jego wielką miłość z lat młodzieńczych. Ich romans Diana odkryła już podczas podróży poślubnej.

Negatywne zdanie Brytyjczyków o księciu Karolu zmieniło się diametralnie od śmierci Królowej Ludzkich Serc w 1997 roku. Paradoksalnie, od czasu tego tragicznego wypadku samochodowego w tunelu de l'Alma w Paryżu coraz częściej zaczął się pokazywać oficjalnie i prywatnie ze swoją od ponad trzydziestu lat przyjaciółką Camillą. A po czasie, według sondażu, przeprowadzonego przez jeden z najbardziej poczytnych dzienników brytyjskich, blisko 70% Brytyjczyków uznało, że Karol powinien w końcu przypieczętować ten wieloletni związek ślubem z Camillą. Uroczystość miała zresztą miejsce w kwietniu 2005 roku.

Dokument "Karol i Camilla" przedstawia od kulis, jak guru PR, Mark Bolland, powoli i subtelnie przeobrażał Camillę z kobiety znienawidzonej przez większość Brytyjczyków w atrakcyjną, elegancką i sympatyczną towarzyszkę następcy tronu. Wypowiadają się dziennikarze m.in. The Mirror, Daily Mail, The Sun, naczelna amerykańskiego Vogue - Anna Wintour, biografowie królowej i księcia Karola oraz styliści. Twórcy filmu próbują też odpowiedzieć na pytanie, co takiego jest w Camilli, że książę Karol kocha ją niezmiennie od ponad trzydziestu lat.

Najbliższe emisje

Reklama