⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

KARNAWAŁOWA PARADA "SYNÓW GANDHIEGO"

reżyser: Lula Buarque De Hollanda

film dokumentalny, Brazylia, 1999, 50 min.

Historia "Filhos de Gandhi", największego zespołu w brazylijskim mieście Salvador, który występuje w imprezach karnawałowych.

Założona w 1949 roku w stanie Bahia w Brazylii grupa "Filhos de Gandhi", specjalizuje się w karnawałowych spektaklach. Obecnie w jej skład wchodzi ponad 10 tysięcy artystów. Wiceprezesem zespołu jest znany muzyk Gilberto Gil, zwycięzca Grammy Award w 1999 roku. Dokument opowiada historię grupy. Opowieść ta, po części, jest również kroniką karnawału w Bahii. Autorzy filmu nie zapominają jednak o tym, że "Filhos de Gandhi" dawali występy także poza granicami kraju, na przykład w Indiach, skąd wywodził się Mahatma Gandhi. Ten polityk i filozof do tego stopnia zaimponował swoją pokojową ideologią założycielom zespołu, że postanowili oni umieścić jego nazwisko w nazwie grupy.

Najbliższe emisje

Reklama