⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • Karaluchy
  • Karaluchy
  • Karaluchy

 

Karaluchy

Karaluchy Karaluchy Karaluchy brak danych Korea Płd. 2010

reżyser: brak danych

film dokumentalny, Korea Płd., 2010, 40 min.

Trudno uznać je za towarzyszy człowieka, ale czy aby na pewno są jego wrogiem? Okazuje się, iż zła reputacja karaluchów nie jest w pełni uzasadniona.

Mówi się, że tylko one przetrwają wojnę nuklearną. Faktem jest, że karaluch to owad, którego trudno się pozbyć. Jest także bliskim sąsiadem człowieka i jako taki powinien zostać lepiej poznany. Temu właśnie celowi służy dwuodcinkowa seria "Karaluchy". Łącząc elementy programu popularnonaukowego i zdjęć rodem z filmów o dzikiej przyrodzie, dokument opowiada o tych karaczanach z różnych punktów widzenia. Twórcy odwiedzają królestwo sześcionogich owadów - magazyny, kanalizację, szczeliny w podłodze... Poznają ich nawyki żywieniowe, rytuały godowe, a także drapieżników, którzy na nie polują. Udzielają również odpowiedzi na istotne pytanie o miejsce zajmowane przez karaluchy w ekosystemach. Zamiast patrzeć na nie jak na szkodników, warto przyjrzeć się roli, którą spełniają jako swoiści recyclerzy odpadków. Seria stwarza znakomitą okazję dowiedzenia się czegoś o owadzie, z którym stykamy się o wiele częściej niż nam się wydaje

Najbliższe emisje

Reklama