⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

KARAIBSKIE RYTMY. JAMAJKA

reżyser: Luc de Saint Sernin

serial dokumentalny, Francja, 1996, 24 min.

Seria o muzyce słuchanej i wykonywanej przez mieszkańców wysp Morza Karaibskiego, dla których śpiew i taniec są ważnymi elementami codzienności.

Kolejny odcinek serii opowiada o muzyce jamajskiej. Po mieście Kingston realizatorów filmu oprowadza taksówkarz, który kiedyś był piosenkarzem. Muzyka jest dla miejscowych ludzi bardzo ważna. Najbardziej znany jamajski muzyk, Bob Marley, w dużym stopniu przyczynił się do wytworzenia się silnej tożsamości kulturowej mieszkańców wyspy i ukształtowania się pewnego sposobu bycia. Jednak, jak twierdzi taksówkarz, styl "rasta" nie ułatwia życia młodym ludziom. Trudno znaleźć im zatrudnienie, bo pracodawcy obawiają się, że fani "rasta" nie będą poważnymi pracownikami. Tymczasem bezrobocie w Kingston sięga 40%. Niektórym udaje się podpisać kontrakt ze studiem nagraniowym, ale to także nie gwarantuje sukcesu.

Najbliższe emisje

Reklama