⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

KAPITAN WALLY - ASTRONAUTA

reżyser: Frederic Laffont, Anne Georget

film dokumentalny, Francja, 1994, 57 min.

Niektórzy ludzie wykonują zawody wymarzone w dzieciństwie, inni robią coś zupełnie innego niż chcieli. Wally Schirra chciał zostać strażakiem, a został astronautą.

Niniejszy film jest opowieścią o wielkiej przygodzie, jaką stało się dla jednego z pierwszych amerykańskich astronautów spotkanie z kosmosem.

9 kwietnia 1959 roku NASA przedstawia prasie siedmiu najlepszych śmiałków, wybranych po wyjątkowo ciężkich próbach i egzaminach - pierwszych amerykańskich astronautów. Na pytanie zadane przez jednego z dziennikarzy o to, który z nich ma nadzieję powrócić żywy z kosmosu wszyscy, podnoszą rękę, a Wally Schirra nawet dwie. To jemu w 1965 roku udaje się z pokładu pojazdu kosmicznego nawiązać kontakt z innym statkiem kosmicznym. Po zakończeniu misji, Wally żartuje sobie z załogi centrum kontroli lotów w Huston mówiąc, że widzi niezidentyfikowany, czerwony obiekt latający. Po chwili namysłu dodaje, że obiektem tym są ... sanie Świętego Mikołaja!

Niniejszy film przywołuje wspomnienia Schirra, który opowiada o początkach swoich przygód w kosmosie.

Najbliższe emisje

Reklama