⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

KANDYDACI

reżyser: Vassili Silovic

film dokumentalny, Francja, 2002, 52 min.

Kim są uczestnicy programów "reality shows"? Jak wpływ mają na nich telewizyjne doświadczenia? Oto pytania, jakie stawiają sobie autorzy filmu "Kandydaci".

Obecnie ramówki kanałów telewizyjnych w dużej części składają się z programów rozrywkowych, których bohaterami są anonimowi dla publiczności widzowie. Są to różnego rodzaju talk - showy i teleturnieje - takie, jak "Milionerzy", czy "Big Brother". Aby móc wystąpić w takim programie, trzeba wziąć udział w castingu. Kandydaci często mają nadzieję na choćby chwilowe zaistnienie w świadomości innych widzów, czasem liczą na sławę i pieniądze. W zamian mają dostarczyć rozrywki odbiorcom programu. Autorzy filmu przyglądają się podczas castingów kilku kandydatom do "reality show" oraz rozmawiają z tymi, którzy już wzięli w nich udział. Ci ostatni opowiadają o swoim życiu przed i po występie w telewizji. Wśród nich można znaleźć zarówno osoby rozczarowane, które zrezygnowały ze swojej prywatności nie dostając w zamian nic (mimo wielu obietnic), jak i garstkę tych, którzy mieli swoje pięć minut. Ale nawet oni nie uważają doświadczeń z "reality show" za stuprocentowo pozytywne.

Najbliższe emisje

Reklama