⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Nauka i technika

Kanadyjskie szerszenie

Jetstream

film dokumentalny, Kanada, 2008, 8 x 46 min.

Elitarny oddział kanadyjskich pilotów ma dosiąść osławione szerszenie - najbardziej zaawansowane, naddźwiękowe myśliwce CF-18 Hornet. Twórcy serii śledzą codzienne życie i ćwiczenia lotników z 410 szwadronu treningowego w bazie wojskowej w Cold Lake, miejscu, w którym wychowuje się przyszłych asów przestworzy.

Większość pilotów marzyła o lataniu od dziecka. Tak było choćby w przypadku porucznika Shamusa Allena. Urodzony i wychowany w wiejskim regionie prowincji Ontario, fascynacji lotnictwem uległ, gdy jeszcze jako uczeń miał szansę usiąść w kabinie turystycznej Cessny 150. Allen to jeden z dwunastu lotników, których trening śledzili twórcy tego serialu. Przez dziewięć miesięcy kamery dokumentalistów towarzyszyły śmiałkom w ich codziennych zajęciach, obserwując zarówno wyczerpujące przygotowania do oswojenia ponaddźwiękowych maszyn, jak i chwile odpoczynku i relaksu. "Kanadyjskie szerszenie" stwarzają unikalną możliwość zajrzenia w mury bazy w Cold Lake, jednego z najlepszych ośrodków treningowych na świecie.

Najbliższe emisje

Reklama