Galeria

  • Kalifornijscy strażnicy przyrody
  • Kalifornijscy strażnicy przyrody
  • Kalifornijscy strażnicy przyrody
  • Kalifornijscy strażnicy przyrody
  • Kalifornijscy strażnicy przyrody
  • Kalifornijscy strażnicy przyrody
  • Kalifornijscy strażnicy przyrody
  • Kalifornijscy strażnicy przyrody
  • Kalifornijscy strażnicy przyrody

 

Kalifornijscy strażnicy przyrody

Wild Justice

dokument, USA, 2010, 11x 45 min.

Jedenastoodcinkowa seria poświęcona pracy strażników przyrody działających na terenie Kalifornii.

Około 1771 kilometrów ciągnących się od wybrzeża do gór Sierra Nevada, ponad 411 kilometrów kwadratowych powierzchni. Taki obszar patrolują kalifornijscy strażnicy przyrody. To teren będący siedliskiem różnorodnych dzikich zwierząt. Oficerowie pracują sami lub z psimi towarzyszami, pełnią służbę dzień i noc, często oddaleni od swojej siedziby godziny drogi. Stają twarzą w twarz ze skutkami ludzkiej działalności przeciwko dzikiej przyrodzie. Walczą z kłusownikami, dewastatorami a nawet z przemytnikami narkotyków.

Odcinek. 1
Po otrzymaniu wskazówek od jednego z myśliwych John Nores wraz z zespołem ds. zwalczania upraw marihuany trafia na ślad hodowli prowadzonej przez meksykański kartel. 200 kilometrów dalej na północ Mike Beals patroluje okrytą złą sławą dzielnicę Oroville. I jak zwykle napotyka problemy. W między czasie dwa oddziały strażników odkrywają dowody łączące niebezpiecznych kłusowników z subkulturą meta-amfetaminową.

Odcinek. 2
William O'Brien tworzy nowy oddział złożony ze strażników różnej narodowości. Jej członkowie będą musieli szybko poradzić sobie z barierą językową i różnicami kulturowymi. Muszą zająć się sprawą handlu zwierzętami i przesłuchać podejrzanego, który od dawna wymyka im się z rąk. Warden Brian Boyd ze swoim podopiecznym Johnym Fraley'em zastawiają pułapkę na myśliwych, którzy handlują niedźwiedzimi organami. We wschodniej części hrabstwa Nevada w trakcie rutynowego patrolu strażnicy Karnow i Nores spotykają od dawna poszukiwanego kłusownika.

Odcinek. 3
Strażnicy mają okazję skorzystać z nowoczesnego samolotu, aby koordynować akcję powietrze-ziemia, której celem jest złapanie nieuchwytnych nocnych kłusowników. Po drugiej stronie miasta oddział organizuje nalot na mieszkanie seryjnego kłusownika. Ten broni się używając strzelby do polowania na jelenie. Strażnicy muszą szybko opanować sytuację, aby nie ucierpiał żaden okoliczny mieszkaniec.

Odcinek. 4
Rozpoczyna się sezon na wędkowanie, dla strażników oznacza to jeszcze większą ilość pracy. Na wzgórzach niedaleko miasta Oroville podczas rutynowej kontroli skazanego wcześniej kłusownika oddział dokonuje szokującego odkrycia. Patrol pracujący w pobliżu jeziora spotyka na swojej drodze niebezpiecznego grzechotnika.

Odcinek. 5
Podczas patrolu strażnicy natykają się na ogromne pole marihuany. Szybko odkrywają, że nie są sami. Oddział zatrzymuje kilku podejrzanych o uprawę nielegalnych roślin. Naczelnik ryzykuje swoje życie ścigając członków kartelu narkotykowego.

Odcinek. 6
Na północnym wybrzeżu Kalifornii zaczyna się sezon na słuchotki, ślimaki morskie z rodziny Haliotis. Na czarnym rynku osiągają one zawrotną cenę do 100 dolarów za sztukę. Strażnicy walczą z kłusownikami, aby powstrzymać nielegalny handel. Inny odział skupia swoją uwagę na pewnym sklepie zoologicznym, którego właściciel trzyma w akwarium rekina.

Odcinek. 7
Chris Stoots musi się zmierzyć z grupą kłusowników wykorzystującą psy do polowania na dziki w nocy. W hrabstwie Tehama Warden Brian Boyd łapie na gorącym uczynku mężczyznę polującego nielegalnie na jelenie. W tym czasie strażnicy Wardens Beals i Martignoni ratują rodzinę malutkich lisiątek.

Odcinek. 8
Strażnicy wszystkimi możliwymi metodami dniem i nocą walczą z kłusownikami. W między czasie szeryf prosi Wardena Boyda o pomoc w zorganizowaniu akcji przeciwko handlarzom marihuany, którzy swoją plantacje ukryli głęboko w lesie.

Najbliższe emisje

Reklama