⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

Galeria

  • Ja, Martin Luther King
  • Ja, Martin Luther King
  • Ja, Martin Luther King
  • Ja, Martin Luther King
  • Ja, Martin Luther King

Biografie

Ja, Martin Luther King

I Am MLK Jr.

film dokumentalny, Kanada, 2018, 95 min.

Dokument opowiada historię życia doktora Martina Luthera Kinga oraz omawia jego wpływ na współczesnych aktywistów walczących o wolności obywatelskie.

Dr King, wykorzystując swe wybitne zdolności oratorskie, wskazywał drogę ruchowi praw obywatelskich. Jego filozofia walki o lepsze jutro zakładała działanie pozbawione agresji - stawianie oporu bez przemocy, protestowanie i manifestowanie na wiecach oraz zrzeszanie społeczności w organizacje samopomocowe. Od zajmowania miejsc przeznaczonych dla białych w autobusach w Montgomery aż po legendarny Marsz na Waszyngton - dokument oferuje dogłębne spojrzenie na te kluczowe momenty w historii Stanów Zjednoczonych. "Ja, Martin Luther King" zawiera wywiady z najważniejszymi postaciami ruchu praw obywatelskich - począwszy od prekursorów takich jak ks. Jesse Jackson, ks. Al Sharpton, ambasador Andrew Young czy kongresman John Lews, aż po dzisiejszych zaangażowanych społecznie pisarzy, aktywistów oraz influnecerów, pośród których znaleźli się Van Jones, Carmelo Anthony, Nick Cannon, Shaun King i Malcolm Jenkins.

Najbliższe emisje

Reklama