Filmy podobne

środa, 27.05 23:00
czwartek, 28.05 00:05
-
-

Nie tylko seks

Interseksualni. On i ona w jednym ciele

Interseksualni. On i ona w jednym ciele Interseksualni. On i ona w jednym ciele Interseksualni. On i ona w jednym ciele Britta Julia Dombrowe Niemcy 2010

Taboo Intersex - Between The Genders

reżyser: Britta Julia Dombrowe

film dokumentalny, Niemcy, 2010, 52 min.

Jedno na od 3000 do 5000 noworodków rodzi się ani kobietą ani mężczyzną. Oficjalnie hermafrodytyczne, androgyniczne czy interseksualne dzieci nie istnieją. Płeć musi być określona w akcie urodzenia, a do wyboru są tylko dwa pola: dziewczynka albo chłopiec.

Rodzice i lekarze często wybierają płeć pod presją opinii publicznej, dopiero później postanawiają przeprowadzić dziecku operację na genitaliach, by płeć fizyczna zgadzała się z metrykalną. W filmie twórcy skupiają się na przypadku 4-letniej, interseksualnej Inge. Pomimo tego, że lekarze nalegają, by płeć dziecka skorygować jak najszybciej, jej rodzice uważają, że córka decyzję powinna podjąć sama. Takiego wyboru nie miał Christiane Völling, 50-latek. Choć urodził się z rozszerzoną łechtaczką, został zakwalifikowany jako chłopiec. Macicę i jajniki usunięto i zaczęto wstrzykiwać mu męskie hormony. Dopiero 30 lat po operacji odkrył, że został okradziony z kobiecości. Niestety nic mu już jej nie zwróci.

Najbliższe emisje

Reklama