⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • IKONOKLAŚCI: ZELLWEGER I AMANPOUR
  • IKONOKLAŚCI: ZELLWEGER I AMANPOUR
  • IKONOKLAŚCI: ZELLWEGER I AMANPOUR
  • IKONOKLAŚCI: ZELLWEGER I AMANPOUR

 

IKONOKLAŚCI: ZELLWEGER I AMANPOUR

Iconoclasts: Zellweger and Amanpour

reżyser: Bruce Sinofsky

film dokumentalny, USA, 2005, 41 min.

Renée Zellweger, aktorka, która podbiła publiczność rolą zakompleksionej Angielki - legendarnej już Bridget Jones i Christiane Amanpour, dziennikarka, korespondentka stacji CNN, spotykają się w kolejnym odcinku dokumentalnej serii "Ikonoklaści".

"Ikonoklaści" to cykl telewizyjnych filmów dokumentalnych o słynnych postaciach: przede wszystkim o ludziach kina, ale także muzykach, politykach, myślicielach. Serial powstał dla Sundance Channel, amerykańskiej stacji telewizyjnej specjalizującej się w kinie niezależnym, artystycznym i w ambitnych dokumentach. Współzałożycielem i dyrektorem kreatywnym Sundance Channel jest Robert Redford, aktor i reżyser, spiritus movens prestiżowego festiwalu filmowego w Sundance i niestrudzony promotor ambitnego kina.

Programów o celebrytach show-biznesu jest wiele, ale "Ikonoklaści" są wyjątkowi. W tym serialu gwiazdy przedstawiają siebie nawzajem, każdy epizod jest portretem podwójnym i zarazem zapisem spotkania dwóch wybitnych osobowości. Pary zapraszane na plan "Ikonoklastów" dobierane są często w zaskakujący i nieoczywisty sposób. W jednym z epizodów południowoafrykański aktywista polityczny, biskup Desmond Tutu, rozmawia z Richardem Brensonem - biznesmenem, twórcą Virgin Group. W innym tenisistka Venus Williams występuje w parze z muzykiem, ex-liderem grupy Fugees, Wyclefem Jeanem. W tym odcinku Renée Zellweger spotyka się z Christiane Amanpour.

Renée Zellweger to amerykańska aktorka norwesko-szwajcarskiego pochodzenia, która zdobyła rozgłos dzięki Camerone'owi Crowe'owi. Reżyser zaangażował ją do głównej roli w filmie "Jerry Maguire" (1996), o którą walczyły m.in. Cameron Diaz, Winona Ryder i Mira Sorvino. Dzięki postaci Dorothy Boyd Zellweger podbiła serce publiczności, dla której stała się symbolem kobiety naiwnej, wrażliwej i zagubionej w świecie. Jednak prawdziwy rozgłos zdobyła dzięki roli Bridget Jones - zahukanej, współczesnej trzydziestolatki. Christiane Amanpour to dziennikarka terenowa, korespondentka stacji CNN, dla której relacjonowała m.in. wydarzenia z wojny w Zatoce Perskiej czy konflikty w Bośni. Dzieciństwo spędziła w Teheranie (jej ojciec jest Irańczykiem), studiowała w USA. Na planie "Ikonoklastów" Zellweger i Amanpour opowiedzą m.in. o swojej przyjaźni.

Najbliższe emisje

Reklama