⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

IKONOKLAŚCI - VENUS WILLIAMS I WYCLEF JEAN

IKONOKLAŚCI - VENUS WILLIAMS I WYCLEF JEAN IKONOKLAŚCI - VENUS WILLIAMS I WYCLEF JEAN IKONOKLAŚCI - VENUS WILLIAMS I WYCLEF JEAN Joe Berlinger Wielka Brytania 2007

Iconoclasts

reżyser: Joe Berlinger

film dokumentalny, Wielka Brytania, 2007, 6 x 45 min.

"Ikonoklaści" to seria, której bohaterami są postaci ze świata sztuki, polityki i sportu, które swoją pracą i pasją wniosły niezaprzeczalny wkład w rozwój szeroko pojętej kultury. Każdy odcinek to dwie niezwykłe biografie opowiedziane przez samych bohaterów.

W odcinku 6 tenisistka Venus Williams występuje w parze z muzykiem, ex-liderem grupy Fugees, Wyclefem Jeanem. Wiliams to bezapelacyjna królowa tenisa ziemnego - zwyciężczyni siedmiu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, Wielkiego Szlema w grze podwójnej, mistrzyni olimpijska z Sydney i Pekinu. Znajduje jednak czas na inne pasje, m.in. projektowanie swej kolekcji ubrań. Nominowany do Grammy i Golden Globe muzyk, wokalista, producent filmowy, aktor i aktywista społeczny Wyclef Jean jest nie mniej ambitny od swej koleżanki. Od 1997 roku prowadzi karierę solową pełną sukcesów. Ponadto założył dwie fundacje charytatywne, wspierające edukację, ochronę zdrowia i rozwój młodzieży w rodzinnym kraju Haiti. W 2010 roku zgłosił swą kandydaturę na prezydenta Haiti. W tym odcinku Wyclef Jean daje Venus Williams lekcje gry na gitarze, a ta odwdzięcza mu się kursem tenisa. W ten sposób obydwoje eksplorują kompletnie nieznane dla siebie tereny u boku samego mistrza.

Najbliższe emisje

Reklama