⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • IKONOKLAŚCI: TARANTINO I APPLE
  • IKONOKLAŚCI: TARANTINO I APPLE
  • IKONOKLAŚCI: TARANTINO I APPLE
  • IKONOKLAŚCI: TARANTINO I APPLE
  • IKONOKLAŚCI: TARANTINO I APPLE

 

IKONOKLAŚCI: TARANTINO I APPLE

Iconoclasts: Quentin Tarantino and Fiona Apple

reżyser: Bruce Sinofsky

film dokumentalny, USA, 2005, 60 min.

Charyzmatyczna piosenkarka Fiona Apple i obrazoburczy reżyser Quentin Tarantino rozmawiają o życiu, muzyce, filmach i nietoperzach w dokumencie z cyklu "Ikonoklaści".

"Ikonoklaści" to cykl telewizyjnych filmów dokumentalnych o słynnych postaciach: przede wszystkim o ludziach kina, ale także muzykach, politykach, myślicielach. Serial powstał dla Sundance Channel, amerykańskiej stacji telewizyjnej specjalizującej się w kinie niezależnym, artystycznym i w ambitnych dokumentach. Współzałożycielem i dyrektorem kreatywnym Sundance Channel jest Robert Redford, aktor i reżyser, spiritus movens prestiżowego festiwalu filmowego w Sundance i niestrudzony promotor ambitnego kina.

Programów o celebrytach show-biznesu jest wiele, ale "Ikonoklaści" są wyjątkowi. W tym serialu gwiazdy przedstawiają siebie nawzajem, każdy epizod jest portretem podwójnym i zarazem zapisem spotkania dwóch wybitnych osobowości. Pary zapraszane na plan "Ikonoklastów" dobierane są często w zaskakujący i nieoczywisty sposób. W jednym z epizodów południowoafrykański aktywista polityczny, biskup Desmond Tutu, rozmawia z Richardem Brensonem - biznesmenem, twórcą Virgin Group. W innym tenisistka Venus Williams występuje w parze z muzykiem, ex-liderem grupy Fugees, Wyclefem Jeanem. W tym odcinku Quentin Tarantino spotyka Fionę Apple.

Quentin Tarantino to jeden z najważniejszych amerykańskich filmowców ostatnich kilkunastu lat, samorodny talent, niezrównany stylista, obsesyjny kinoman, który spełnił marzenia o kręceniu filmów i podbił świat takimi ikonicznymi obrazami, jak "Wściekłe psy", "Pulp Fiction" czy "Kill Bill". Pianistka i piosenkarka Fiona Apple debiutowała w połowie lat 90., zaznaczając się od razu jako mocna i niepokorna indywidualność sceny muzycznej. Tarantino i Apple pracują w zupełnie różnych obszarach, ale okazuje się, że tych dwoje zaskakująco dużo łączy. Artyści spotykają się w Teksasie; Tarantino uczestniczy w próbach i koncercie Fiony, piosenkarka odwiedza z kolei plan realizowanego wówczas przez Quentina Tarantino filmu "Grindhouse: Death Proof". Podczas serii spotkań wokalistka i reżyser w swobodnej atmosferze rozmawiają o życiu, sławie, sztuce, muzyce, filmach, a nawet o nietoperzach.

Najbliższe emisje

Reklama