⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • IKONOKLAŚCI - STELLA MCCARTNEY I ED RUSCHA
  • IKONOKLAŚCI - STELLA MCCARTNEY I ED RUSCHA
  • IKONOKLAŚCI - STELLA MCCARTNEY I ED RUSCHA
  • IKONOKLAŚCI - STELLA MCCARTNEY I ED RUSCHA

 

IKONOKLAŚCI - STELLA MCCARTNEY I ED RUSCHA

IKONOKLAŚCI - STELLA MCCARTNEY I ED RUSCHA IKONOKLAŚCI - STELLA MCCARTNEY I ED RUSCHA IKONOKLAŚCI - STELLA MCCARTNEY I ED RUSCHA Joe Berlinger Wielka Brytania 2007

Iconoclasts

reżyser: Joe Berlinger

film dokumentalny, Wielka Brytania, 2007, 6 x 45 min.

"Ikonoklaści" to seria, której bohaterami są postaci ze świata sztuki, polityki i sportu, które swoją pracą i pasją wniosły niezaprzeczalny wkład w rozwój szeroko pojętej kultury. Każdy odcinek to dwie niezwykłe biografie opowiedziane przez samych bohaterów.

W odcinku 5 spotka się brytyjska projektantka mody i córka ex-Bitelsa, Stella McCartney oraz wszechstronny artysta, Amerykanin Ed Ruscha, odnoszący sukcesy w malarstwie, fotografii i grafice. Jego prace są jednymi z współcześnie najważniejszych. McCartney i Ruscha będą dyskutować o pasji twórczej, o przekraczaniu granic w sztuce i modzie, a także dzielić się doświadczeniami w przetwarzaniu swych pomysłów na papier czy materiał. Stella McCartney paradoksalnie ciężko pracowała na swoje nazwisko. Córka znanego na całym świecie Paula McCartneya pragnęła zdobyć uznanie w świecie mody. Pracowała już od piętnastego roku życia - najpierw u Christiana Lacroix, potem w domu mody Chloé i z Karlem Lagerfeldem. W 2002 roku otworzyła w Nowym Jorku swój pierwszy sklep, a dziś jej ubrania są sprzedawane w 43 krajach. Ed Ruscha jest przede wszystkim kojarzony a pop-artem. W latach 60. zajmował się malarstwem, kolażami i fotografią i na tym tle zdobył uznanie i sławę. Pierwsza wystawa jego prac odbyła się w 1973 roku w Nowym Jorku. Ruscha w swych dziełach eksperymentował z rozmaitymi materiałami: prochem, krwią, sokiem z owoców i warzyw, smarem i barwnikiem z trawy. Wydał także kilkanaście książek o fotografii.

Najbliższe emisje

Reklama