⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • IKONOKLAŚCI - SEAN PENN I JON KRAKAUER
  • IKONOKLAŚCI - SEAN PENN I JON KRAKAUER
  • IKONOKLAŚCI - SEAN PENN I JON KRAKAUER
  • IKONOKLAŚCI - SEAN PENN I JON KRAKAUER
  • IKONOKLAŚCI - SEAN PENN I JON KRAKAUER
  • IKONOKLAŚCI - SEAN PENN I JON KRAKAUER

 

IKONOKLAŚCI - SEAN PENN I JON KRAKAUER

Iconoclasts: Penn & Krakauer

film dokumentalny, Wlk. Brytania, 2007, 45 min.

"Ikonoklaści" to seria, której bohaterami są postaci ze świata sztuki, polityki i sportu, które swoją pracą i pasją wniosły niezaprzeczalny wkład w rozwój szeroko pojętej kultury. Każdy odcinek to dwie niezwykłe biografie opowiedziane przez samych bohaterów.

Odcinek 1 to spotkanie z Seanem Pennem - amerykańskim aktorem, producentem, scenarzystą i reżyserem, uznanym za jednego z najbardziej seksownych brzydali Hollywood. Drugim bohaterem odcinka jest Jon Krakauer amerykański alpinista, pisarz i dziennikarz. Jego książka "Wszystko za Everest" przyniosła mu międzynarodową sławę i nominację do nagrody Pulitzera w 1998 roku. Sean Penn karierę aktorską rozpoczął w latach 80. Sławę zdobył dzięki roli w dramacie Tima Robbinsa "Przed egzekucją" (1995), za którą otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie. Dwa lata później nagrodzono go Złotą Palmą za komedię "Jak jej nie kochać", gdzie zagrał u boku swojej żony Robin Wright. Jego kolejne sukcesy to Oscary za role w "Rzece tajemnic" (2003) i "Obywatelu Milku" (2008).Jon Krakauer w latach 70. samotnie zdobywał najtrudniejsze szczyty Alaski. W 1992 roku brał udział w ekspedycji w argentyńskie Andy, podczas której udało mu się zdobyć górę Cerro Torre, powszechnie uważaną za jeden z najtrudniejszych szczytów świata. Sławę zyskał dzięki nominowanej do nagrody Pulitzera książce "Wszystko za Everest" - opowiadającej o tragicznej wyprawie, którą odbył w 1993 roku na zlecenie magazynu Outside. Podczas pamiętnej ekspedycji na Mount Everest zginęło 8 osób.

Najbliższe emisje

Reklama