⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • IKONOKLAŚCI - MIKE MYERS I DEEPAK CHOPRA
  • IKONOKLAŚCI - MIKE MYERS I DEEPAK CHOPRA
  • IKONOKLAŚCI - MIKE MYERS I DEEPAK CHOPRA

 

IKONOKLAŚCI - MIKE MYERS I DEEPAK CHOPRA

Iconoclasts: Myers & Chopra

film dokumentalny, USA, 2007, 45 min.

"Ikonoklaści" to seria, której bohaterami są postaci ze świata sztuki, polityki i sportu, które swoją pracą i pasją wniosły niezaprzeczalny wkład w rozwój szeroko pojętej kultury. Każdy odcinek to dwie niezwykłe biografie opowiedziane przez samych bohaterów.

Odcinek 3 to spotkanie Kanadyjczyka i Hindusa. Aktora i filozofa. Mike'a Myersa i Deepaka Chopry. Spotykają się w Nowym Yorku i dyskutują o roli poczucia humoru w ludzkim dążeniu do szczęścia. Mike Myers, który właśnie na śmiechu zbudował swoją karierę, już od dzieciństwa fascynował się komedią. Sławę przyniósł mu udział w serii filmów o Austinie Powersie, będących parodią przygód Jamesa Bonda. Aktor jest autorem wielu skeczy, a w ostatnim czasie użyczył głosu kultowemu Shrekowi. Poza tym mało kto wie, że jest wielkim fanem grupy Queen oraz posiadaczem ostatniego listu napisanego przez George'a Harrisona.

Deepak Chopra to z kolei jeden z największych na świecie autorytetów w dziedzinie psychologii, duchowości i filozofii. Jest autorem ponad 50 książek poświęconych medycynie niekonwencjonalnej. Prowadzi także badania nad wpływem zdrowia cielesnego na umysł. Magazyn Time umieścił go w zestawieniu 100 najbardziej wpływowych osób XX wieku. Wędrując alejami Central Park, bohaterowie odcinka odkrywają, że poza poczuciem humoru, łączy ich miłość do muzyki Beatlesów.

Najbliższe emisje

Reklama