⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • IKONOKLAŚCI - MADELEINE ALBRIGHT I ASHLEY JUDD

 

IKONOKLAŚCI - MADELEINE ALBRIGHT I ASHLEY JUDD

Iconoclasts: Madeleine Albright & Ashley Judd

dokument, USA, 2007, 45 min.

"Ikonoklaści" to seria, której bohaterami są postaci ze świata sztuki, polityki i sportu, które swoją pracą i pasją wniosły niezaprzeczalny wkład w rozwój szeroko pojętej kultury. Każdy odcinek to dwie niezwykłe biografie opowiedziane przez samych bohaterów.

Odcinek 4 to niezwykłe spotkanie dwóch kobiet z dwóch różnych światów, jednoczących się w pomocy najbardziej potrzebującym. Madeleine Albright i Ashley Judd. Rozmawiają o roli kobiety we współczesnym świecie. Madeleine Albright opowiada, jak ciężko jej było przebić się w świecie polityki. Pokazuje Ashley Judd galerię zdjęć ukazujących jej życie zawodowe - liczne podróże i spotkania ze znakomitymi osobistościami. Dyskutują również o działalności charytatywnej. Obie są czynnymi członkiniami organizacji promujących demokrację i zdrowy tryb życia w krajach rozwijających się. Ashley Judd udziela się w programach pomocy ubogim, chorym na AIDS i malarię. Madeleine Albright to pierwsza w historii kobieta, która objęła stanowisko sekretarza stanu. W latach 1978-81 była członkiem Narodowej Rady Bezpieczeństwa, gdzie jako pracowniczka Białego Domu odpowiedzialna była za politykę zagraniczną. Zanim została sekretarzem stanu, sprawowała funkcję członka gabinetu prezydenta Billa Clintona. Następnie została mianowana amerykańską ambasador przy ONZ.
Ashley Judd debiutowała w 1991 roku w serialu "Star Trek", a największe uznanie zyskała rolą w "Gorączce" Michaela Manna. W 1995 otrzymała nominację do Emmy i Zł1otego Globu za kreację w filmie "Norma Jean i Marilyn". Następnie wystąpiła m.in. u boku Morgana Freemana w "Kolekcjonerze" (1997), w biograficznym obrazie "Frida" (2002) i thrillerze "Amnezja" (2004). W 2008 roku wraz z Sandrą Bullock, Meg Ryan, Umą Thurman i Annette Bening pojawiła się w komedii "Kobiety".

Najbliższe emisje

Reklama