⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

IKONOKLAŚCI: GRAZER I REDSTONE

Iconoclasts: Grazer and Redstone

film dokumentalny, USA, 2005, 41 min.

Brian Grazer, uhonorowany Oscarem producent filmowy oraz Sumner Redstone, prezes koncernu medialnego Viacom, spotykają się w kolejnym odcinku dokumentalnej serii "Ikonoklaści".

"Ikonoklaści" to cykl telewizyjnych filmów dokumentalnych o słynnych postaciach, przede wszystkim o ludziach kina, ale także muzykach, politykach, myślicielach. Serial powstał dla Sundance Channel, amerykańskiej stacji telewizyjnej specjalizującej się w kinie niezależnym, artystycznym i w ambitnych dokumentach. Współzałożycielem i dyrektorem kreatywnym Sundance Channel jest Robert Redford, aktor i reżyser, spiritus movens prestiżowego festiwalu filmowego w Sundance i niestrudzony promotor ambitnego kina.

Programów o celebrytach show-biznesu jest wiele, ale "Ikonoklaści" są wyjątkowi. W tym serialu gwiazdy przedstawiają siebie nawzajem, każdy epizod jest portretem podwójnym i zarazem zapisem spotkania dwóch wybitnych osobowości. Pary zapraszane na plan "Ikonoklastów" dobierane są często w zaskakujący i nieoczywisty sposób. W jednym z epizodów południowoafrykański aktywista polityczny, biskup Desmond Tutu, rozmawia z Richardem Brensonem - biznesmenem, twórcą Virgin Group. W innym tenisistka Venus Williams występuje w parze z muzykiem, ex-liderem grupy Fugees, Wyclefem Jeanem. W tym odcinku spotykją się Brian Grazer i Sumner Redstone.

Brian Grazer to jeden z najbardziej znaczących amerykańskich producentów filmowych, laureat Oscara i zdobywca trzech nominacji do nagród Akademii. Jego filmy przyniosły dotychczas ponad 10,5 miliarda dolarów zysku na całym świecie, zdobyły również 39 statuetek Oscara i 27 nagród Grammy. Jako jeden z nielicznych producentów ma on swoją gwiazdę na słynnym hollywoodzkim chodniku sław. Grazer działa także w branży telewizyjnej, m.in. w 1998 roku użyczył swojego głosu wzorowanej na nim samym postaci w "Simpsonach". Drugim bohaterem odcinka jest prezes koncernu medialnego Viacom, będącego właścicielem Paramountu, Sumner Redstone.

Najbliższe emisje

Reklama