⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • IKONOKLAŚCI: CHAPPELLE I ANGELOU

 

IKONOKLAŚCI: CHAPPELLE I ANGELOU

Iconoclasts: Chappelle and Angelou

film dokumentalny, USA, 2006, 43 min.

Dave Chappelle, amerykański komik, i Maya Angelou, afro-amerykańska poetka, pisarka i aktorka, spotykają się w kolejnym odcinku dokumentalnej serii "Ikonoklaści".

"Ikonoklaści" to cykl telewizyjnych filmów dokumentalnych o słynnych postaciach, przede wszystkim o ludziach kina, ale także muzykach, politykach, myślicielach. Serial powstał dla Sundance Channel, amerykańskiej stacji telewizyjnej specjalizującej się w kinie niezależnym, artystycznym i w ambitnych dokumentach. Współzałożycielem i dyrektorem kreatywnym Sundance Channel jest Robert Redford, aktor i reżyser, spiritus movens prestiżowego festiwalu filmowego w Sundance i niestrudzony promotor ambitnego kina.

Programów o celebrytach show-biznesu jest wiele, ale "Ikonoklaści" są wyjątkowi. W tym serialu gwiazdy przedstawiają siebie nawzajem, każdy epizod jest portretem podwójnym i zarazem zapisem spotkania dwóch wybitnych osobowości. Pary zapraszane na plan "Ikonoklastów" dobierane są często w zaskakujący i nieoczywisty sposób. W jednym z epizodów południowoafrykański aktywista polityczny, biskup Desmond Tutu, rozmawia z Richardem Brensonem - biznesmenem, twórcą Virgin Group. W innym tenisistka Venus Williams występuje w parze z muzykiem, ex-liderem grupy Fugees, Wyclefem Jeanem. W tym odcinku spotykją się Brian Grazer i Sumner Redstone.

Dave Chappelle to amerykański komik, satyryk i aktor młodego pokolenia, mający na swoim koncie błyskotliwą karierę i sławę, okupioną jednak okresem załamania. Drugą bohaterką odcinka jest Maya Angelou, poetka, pisarka i aktorka afro-amerykańska, jedna z największych aktywistek na rzecz praw obywatelskich czarnoskórych mieszkańców USA. Obok kariery literackiej i społeczno-politycznej osiągnęła także sukcesy jako reżyserka, producentka filmowa i telewizyjna. Niezwykła, pełna ciepła i mądrości życiowej rozmowa.

Najbliższe emisje

Reklama