⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

IKONOKLAŚCI - ALICIA KEYS I RUBY DEE

film dokumentalny, Wlk. Brytania, 2007

"Ikonoklaści" to seria, której bohaterami są postaci ze świata sztuki, polityki i sportu, które swoją pracą i pasją wniosły niezaprzeczalny wkład w rozwój szeroko pojętej kultury. Każdy odcinek to dwie niezwykłe biografie opowiedziane przez samych bohaterów.

W odcinku 2 dojdzie do wiekopomnego spotkania, które połączy pokolenia. Piosenkarka Alicia Keys pozna Ruby Dee, uznaną aktorkę teatralną i filmową. Okaże się, że pochodzące z Harlemu panie mieszkały raptem kilka bloków od siebie. Ponadto Alicia Keys wpuści kamery do swojego studia i udzieli bardzo osobistego wywiadu, a Ruby Dee zaprosi twórców serii do Apollo Theater. Alicia Keys na scenie zadebiutowała w wieku 4 lat w musicalu "Czarnoksiężnik z krainy Oz". Jako 14-latka skomponowała swoją pierwszą piosenkę "Butterflyz", która trafiła na jej debiutancką płytę. W 2001 roku odebrała za nią 5 statuetek Grammy. Alicia wykształciła swój unikalny styl, mieszając rytmy hip hopowe z muzyką soul. Łącząc mocny wokal i umiejętności gry na fortepianie porównywana jest do mitycznej Roberty Flack.

Ruby Dee to ceniona aktorka, która wewnętrzną siłę i determinację kryje za drobną budową i delikatnym usposobieniem. Dee wywodzi się ze słynnego teatru American Negro Theatre w Harlemie. Za kreację w "American Gangster" Ruby Dee została doceniona nominacją do Oscara. Publikuje także książki, wiersze i felietony. Przez wiele lat walczyła o prawa obywatelskie.

Najbliższe emisje

Reklama