⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Nauka i technika

IDENTYFIKOWANE OBIEKTY LATAJĄCE

reżyser: Chris Hale

film dokumentalny, Wlk. Brytania, 1996, 52 min.

Sprawozdanie z naukowych poszukiwań wokół tajemniczych świateł, które zaobserwowano na niebie nad niewielkim miastem w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych.

Miasto Marfa, w Teksasie, stało się sławne dzięki tajemniczym świetlnym spektaklom, które mogli tu zaobserwować mieszkańcy oraz licznie przybywający turyści. Czy światła są dowodem istnienia pozaziemskich cywilizacji? Czy w ten sposób objawiają się duchy zmarłych Indian? A może poprzez świetlną rewię sam Bóg manifestuje swoją wolę?

Realizatorzy niniejszego dokumentu poszukują racjonalnych odpowiedzi na pytanie o pochodzenie świateł. Starają się wytłumaczyć ich obecność na niebie. Logicznych odpowiedzi wydaje się udzielać nauka o ziemi, tektonika, czy wreszcie fizyka. W filmie usłyszymy wypowiedzi specjalistów - naukowców różnych dziedzin (geologów, pisarzy...).

Najbliższe emisje

Reklama