⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • IDENTYFIKACJA
  • IDENTYFIKACJA

 

IDENTYFIKACJA

L'Identificateur

reżyser: Philippe Cornet

film dokumentalny, Belgia, 2005, 52 min.

Amerykański prawnik i antropolog Bill Haglund przez 12 lat pracował w miejscach, gdzie masowo ginęli ludzie. Rozwiązał m.in. zagadkę serii tajemniczych morderstw w Green Valey w USA.

Bill Haglund zajmuje się identyfikacją szczątków ludzkich. Dzięki niemu rodziny mogą opłakiwać swoich bliskich, którzy zaginęli lub polegli w walce. Twórcy filmu towarzyszą mu na Cyprze, pogrążonym w żałobie po wojnie domowej w 1974 roku i w Nigerii, gdzie uczestniczy w dochodzeniu w sprawie mordu politycznego.

Film jest także osobistym portretem tego niezwykłego człowieka - bolesną opowieścią o trudnym dzieciństwie i dorastaniu w biednej rodzinie w Minnesocie. Mówi, że w dorosłym życiu najbardziej wstrząsnęła nim praca w byłej Jugosławii i w Ruandzie - krajach, które dotknęło masowe ludobójstwo. Dowiadujemy się również o innym przeraźliwym fakcie, które w dużej mierze określiło jego życie: matka antropologa przed laty padła ofiarą brutalnego morderstwa.

Najbliższe emisje

Reklama