Filmy podobne

piątek, 19.01 23:30
sobota, 20.01 06:45
sobota, 20.01 20:20
czwartek, 25.01 01:45
-
-

Biografie

Hollywoodzki sen Jayne Mansfield

Hollywoodzki sen Jayne Mansfield Hollywoodzki sen Jayne Mansfield Hollywoodzki sen Jayne Mansfield Patrick Jeudy Francja 2014

The Hollywood Dream Factory

reżyser: Patrick Jeudy

dokument, Francja, 2014, 52 min.

Biografia największej seksbomby powojennego Hollywood - Jayne Mansfield.

29 czerwca 1967 roku, w wieku 34 lat Jayne Mansfield zginęła w wypadku samochodowym. Samochód, którym jechała wraz z kochankiem i dziećmi uderzył w tył ciężarówki, praktycznie pod nią wjeżdżając. Na miejscu wypadku od razu pojawili się dziennikarze. Następnego dnia rana we wszystkich gazetach można było zobaczyć zdjęcia z miejsca zdarzenia. Całe życie Jayne Mansfield było jak grecka tragedia. Miała twarz baby doll i wymiary przyprawiające mężczyzn o palpitacje serca. Zanim została aktorką była Króliczkiem Playboya. Widzowie mogli ją oglądać w wielu filmach powstałych w latach 50. i 60. Mansfield występowała również na deskach teatrów i w telewizji. Szybko zdobyła status symbolu seksu. Pisano o niej artykuły, robiono jej zdjęcia.

Mimo dość oczywistej powierzchowności Mansfield udało się udowodnić, że ma do zaoferowania coś więcej niż ładną buzię. W 1957 roku zdobyła Złoty Glob w kategorii najbardziej obiecująca debiutantka. Jej życie prywatne było burzliwe. Miała trzech mężów, piątkę dzieci i kilku kochanków. Po jej śmierci amerykańska organizacja do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego National Highway Traffic Safety Administration nakazała montowanie w ciężarówkach belek przeciwnajazdowych, tzw. Mansfield Bar.

Najbliższe emisje

Reklama