Galeria

  • HOCKNEY O FOTOGRAFII I INNYCH SPRAWACH
  • HOCKNEY O FOTOGRAFII I INNYCH SPRAWACH
  • HOCKNEY O FOTOGRAFII I INNYCH SPRAWACH

 

HOCKNEY O FOTOGRAFII I INNYCH SPRAWACH

HOCKNEY O FOTOGRAFII I INNYCH SPRAWACH HOCKNEY O FOTOGRAFII I INNYCH SPRAWACH HOCKNEY O FOTOGRAFII I INNYCH SPRAWACH Paul Joyce Wielka Brytania 2009

Hockney On Photography and Other Matters

reżyser: Paul Joyce

film dokumentalny, Wielka Brytania, 2009, 52 min.

David Hockney znany jest jako malarz, grafik, scenograf i fotograf. Właśnie ostatnie z tych wcieleń najbardziej intryguje reżysera filmowego Paula Joyce'a. W efekcie stworzył on opowieść o burzliwym romansie jednego z najważniejszych współczesnych brytyjskich artystów ze sztuką fotografii.

73-letni dziś Hockney był już uznanym malarzem, gdy w latach 70. XX wieku rozpoczął eksperymenty z nowym dla siebie medium. Jego fotograficzne kolaże, takie jak słynny "Nude", niekonwencjonalny portret aktorki Theresy Russell, niemal natychmiast wywarły wielki wpływ na świat sztuki. Za sprawą filmu David Hockney zabiera widza w osobistą podróż do wnętrza świata, który eksploruje przy użyciu obiektywu aparatu. Na przykładzie swoich dzieł, twórca prowadzi kamerę poprzez wizualne kreacje , których ukoronowaniem jest intrygujący pejzaż "Pearblossom Highway", wystawiany w kalifornijskim Getty Museum. Reżyser filmu Paul Joyce pracował już z Hockneyem podczas powstawania dwóch książek poświęconych artyście, dzięki czemu pozyskał nie tylko jego zaufanie, ale i dostęp do bogatego archiwum fotografii. Niektóre z nich, wykorzystane w filmie, nigdy wcześniej nie były prezentowane publiczności.

Najbliższe emisje

Reklama